BURUNÖREN

IGDELI

KALEKÖY

KARAÖZÜ

KIZILPINAR

SIVRIALAN

YERLIKUYU

 

KAYSERİ CEM ve KÜLTÜR EVİ TEMEL ATMA TÖRENİ * 4 KASIM 2007, PAZAR GÜNÜ Saat 12.00 de

Temelini atacağımız cem evimizin çalışmaları konusnda Kayseri'de her geçen gün ilgi giderek artmaktadır. Yılardan beri insanlarımzın heyecanla beklediği .. ve temelini atmaya çalışacağımız cem evimizin inşatına sizlerin  uyarı ve desteğiniz daima bizlere güç katacaktır. 

2 temuz sivas ta demokrasi için ateşte semaha dönenleri,, ve madımağın insanlık onuru adına müze olması için gitiğimizde bile dostlarımızla paylaştık cem evinin temelini. 

Anma etkinliğine katılan Şişli belediye başkanı sayın MUSTAFA SARIGÜL 4 KASIM 2007, PAZAR GÜNÜ CEMEVİNİN TEMELİ ATILMA GÜNÜ Kayseriye geleceğini o coşkuyu beraber yaşamak istediğini söyledi.  Evet sayın Mustafa sarıgülün 27 ekim cumhuriyet haftasına denk gelecek temel atma törenini ayrı bir önemi olduğu bilinmelidir. 

Temel töreninin yapılacağı günde ayrıca cumhuriyet  şöleni yapılacaktır... Şölende kimleri aramızda görmek istediğimizi bizlerle paylaşırsanız seviniriz...

 

4 KASIM 2007, PAZAR GÜNÜ KAYSERİ TARİHİNDE önemli bir gün olarak geçmesini istiyorsak derneğimizin bu çalışmasına omuz vermeliyiz.

 

CEMEVLERİNİN İLİM... BİLİM... İNANÇ VE KÜLTÜR YERİ OLDUĞUNU; AYDINLIĞIN IŞIĞI OLDUĞUNU; herkesle paylaşmalıyız. ANADOLUNUN   ERENLERİNİN HOŞGÖRÜ DÜŞÜNCESİNİ HORASANDAN KAYSERİ ÜZERİNDE DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİ OLDUĞUNU GÖSTERMELİYİZ.

Her aleviyim diyen kişinin 4 KASIM 2007, PAZAR GÜNÜ temel atma töreninde hazır olması bilinciyle harket etmesi gerektiğine inanıyorum... HAK MUHAMED ALİ YOLDAŞINIZ... HIZIR HALDAŞINIZ OLSUN.....

Başkan

KENAN AKPINAR