Flash haber:

03.07.07 16:01

Hüseyin EKİCİ ULUSAL KANAL canlı yayında

5 Temmuz Perşembe 17.10


Kat: duyuru / etkinlik
26.05.07 10:45

AŞIK VEYSEL KİTABI TANITIM KOKTEYLİ

27 Mayıs 2007 PAZAR


Kat: Startseite, duyuru / etkinlik
24.05.07 15:58

Burunören TV'de

Saat 19.00 da ULUSAL KANAL Ana Haber'de


Kat: duyuru / etkinlik
DOST SİTELER:
» Karaözü
»BURUNÖREN
» Kaleköy
» Karpınar
» İğdeli
» Yerlikuyu
» Kızılpınar
» Karaozulisesi
» Maarifözü
» Teneli
» Y.Avşarlar
» Sarıoğlan
» ŞenerBal
» ErkanÜnal
» T.Duman
» Caner Bal
» BülentYıldız
» Saraç
» Keziban
» Hüseyin Ekici
» SemaModa
» Demirel RB
» G.Seheryeli
» Burunören

  RADYO YEDİ AVŞARLAR'ı dinlemek için   B  U  R  A  Y  A    tıklayınız.  ZİYARETCİ DEFTERİ * Gästebuch
  Gästebuch anzeigen | Yazmak için BURAYA TIKLAYINIZ! * Eintrag vornehmen | Suche | Zurück zum Haupt index | Admin
  # Seite: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | ... [ » ]

 NO: 270
 Datum: Montag
17:39
09.07.2007
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Arcor 5.006; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1) 84.59.114.189 (dslb-084-059-114-189.pools.arcor-ip.net) Süleyman Görgülü
unbekannt Deutschland
DUYURU !

Türkiye’de Almanya kartlı Cep Telefonu Kullanacaklara Duyurulur !
Türkiyeye gitmeden önce Telefonlarınzı Eurpa ( EU ) Option’una hiç bir ücret ödemeden çevirtdiriniz, Türkiyeye gelen ve Türkiyeden edeceginiz telefon dakika başına 1,59 Cent yerine sadece 0,59 Cent ödüyorsunuz.
Örneğin ben Almanya’da o2 şirketine kayıtlıyım müracat etdikden sonra bir saat içinda hiç bir ücret ödemeden degişdirildi, tabi bu Option sadece Türkiye için değil diğer Avrupa ülkeleri için’de geçerlidir.
Eger şu an Türkiye’de bulnuyorsanız bir tanıgınız aracılı ile’de Almanya’dan bağlı bulundugunuz şirketin Offisine müracat edip tel numarasını adını ve soyadını söylerseniz EU Optionunu değişdiebilirsiniz .

Mutlu ve huzurlu tatiller.

Süleyman Görgülü


YORUM -Kommentar von Süleyman Görgülü
  10.07.2007 - 14:40

DÜZELTME

Yukarıdaki yazdıgım yazı HATLI Telefonlar için geçerlidir!
yanlışlıkla Kartlı yazmışım, özür dilerim.
YORUM EKLE Kommentar hinzufügen
<hidden>
 NO: 269
 Datum: Sonntag
23:34
08.07.2007
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; FunWebProducts) 88.236.65.211 (88.236.65.211) adilkoç
unbekannt Türkei
merhaba canlar,
yayinina başiyan karaözü sila fm'i cani yürekten destekliyelim ve buluşma adresimiz orasi olsun daha dürüst ve daha anlayişli bir yönetim var bu işin başinda.

evet canlar ben sila fm diyorum ya siz?

YORUM EKLE Kommentar hinzufügen
<hidden>
 NO: 268
 Datum: Sonntag
11:00
08.07.2007
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) 85.103.114.49 (85.103.114.49) Hüseyin Ekici
unbekannt Türkei
SEÇİMLERDE NEDEN AKLA İLK ALEVİLER GELİR? - 5 defa okunmuş.


Aleviler hangi partiye oy verecekler?
Neden Aleviler oy deposu olarak görülür?
Kimi partiler Alevileri “Çantada Keklik” olarak görürler
Alevilerin aydın çağdaş dünya görüşleriyle laikliğin ve Cumhuriyetin garantisi olarak sırtı sıvazlanır
Alevilerin istekleri bölücülük olarak değerlendirilir
Aleviler seçmen olarak çok sevilir, neden aday olarak hiç sevilmezler?
Parti İçi Muhalefet Yapan Alevileri, Parti Yöneticileri Kara Listeye Dahil Ederler.

22 Temmuz 2007 Genel Seçimler Türkiye’nin geleceği için çok büyük önem arz eder. Hiçbir seçim yoktur ki önemsiz olsun. Her seçimde siyasi partiler kendi seçmenlerine siyasi mesajlar verirler, programlarını sunarlar ve seçmenlerden oy isterler.

Bu demokratik ülkelerde böyle olur. Ama bizim ülkemizde bunun tam tersi olur. Bunu biraz açalım.

Bizde siyasi partiler adları ne olursa olsun kendini ister sağda, isterse solda görsün yaptıkları birbirlerinin aynısıdır. Her partinin Genel Başkanı ister ki, parti Genel Başkanlığını ölünceye kadar sürdürsün. Tıpkı bir diktatör gibi partiyi kendi kontrolü altında tutsun. Kim ne derse desin onu muhalif gibi görür ve sözüne itibar etmez. Eğer o parti içinde aykırı bir ses gelir birileri çıkar genel başkanlığa aday olursa o kişinin işi bitmiştir. Sittinsene o partide o kişi bir daha belini doğrultamaz. Geçmişten birkaç örnek verelim. Adalet Partisi'nde Sayın Demirel'e karşı Genel Başkanlığa adaylığını koyan SayınKamuran İnan’ı ve Sayın Deniz Baykal’ın karşına aday olan Sayın Ertuğrul Günay, Merhum Prof.Dr.Aydın Güven Gürkan, Merhum İsmail Cem, Sayın Murat Karayalçın, Sayın Erdal İnönü, Sayın Hikmet Çetin, Sayın Zülfü Livaneli ve son olarak da Sayın Mustafa Sarıgül’ün başına gelenler gün gibi ortada. Hemen hemen hepsi partiden ya uzaklaştırıldı ya da ayak oyunlarıyla partiden tart edilerek etkisiz hale getirildi.

Sormak gerekmez mi, parti içi demokrasiyi içine sindiremeyen bir genel başkan nasıl devlet adamı olacak? Devleti nasıl ve kimlerle yönetecek?

Seçimlerde tüm Genel Başkanlar kendi adaylarını kendileri seçip listeleri kendileri oluşturuyorlar. Bu bir demokratik seçim mi oluyor?

Adaylar oluşturulurken hangi adayın ne gibi özelliklerine bakılıyor da tespit ediliyor?Parti Genel Başkanının yakını ya da yandaşı olması yeterli görülmüyor mu? Nedense özellikle önceden sağ partilerde olagelen bu alışkanlıklar şimdilerde de kendini sol parti olarak gören CHP gibi partilerde göstermeye başladı.

Sayın Baykal’ın dediği ve uygulamaya koyduğu gibi CHP yi “Alevlilerin ve Kürtlerin partisi görünümünden” kurtarmak için Alevi aday göstermemesi oldukça manidardır. Sayın Baykal’ın yerinde ben olsaydım sözümün arkasında durur aday göstermediğim gibi Alevilerden ve Kürtlerden oy istemek için kapılarını çalmazdım. Dürüstlük budur. Ama görüyoruz ki, CHP bu seçimlerde de en çok Alevi Dernek ve Vakıflarının kapılarını aşındırmaktadır. Bu biraz değil çok ayıp olmuyor mu? Ama bu ayıp Alevilere ve Kürtlere ait değildir. Bu ayıbı yapanlar düşünmelidir.
Madem bu ülkede her türlü inanç gurubu var,o halde herkes kendi demokratik haklarını yalnız oy kullanmak üzere kullanmamalıdır. Aynı zamanda seçilebilmeli ve temsil etme hakları da olmalıdır. Temsilde adalet dedikleri bu olsa gerektir. Ama maalesef cılız birkaç adayla bu göstermelik olmaktan öteye gitmemektedir.

Tüm siyasi partilerin programları tarafımızdan mümkün olduğunca incelenmeye gayret edilmektedir. Yine oldukça üzücüdür ki; hiç de Alevilerin istekleri doğrultusunda herhangi bir çözüm getirici bir görüşleri yoktur. Tek söyledikleri herkesin inanç özgürlüğü ve demokratik hakları güvence altına alınacaktır denilmektedir. Anayasamızın amir hükümleri zaten vatandaşların inanç özgürlüğünü güvence altına almıştır. Partilerin bu konuyu tekrarlaması olsa olsa aldatmacadan başka bir şey olamamaktadır.

Sünni Devlet ideolojisiyle devleti yönetmek, diğer inançtan vatandaşları yok kabul etmek, tahakküm altında tutmak demokratik hak ve özgürlüklerini, vatandaşların anayasal haklarını kullanma özgürlüğünü, insan Hakları Evrensel Beyannamesinde belirtildiği gibi kullanmamak mıdır?

ALEVİ İNANÇLI VATANDAŞLAR NE YAPACAKLAR?

Bu durum karşısında Aleviler oturup elbette kararlarını vereceklerdir.Önce Aleviler tüm partilerin programlarını örgütleri aracılığı ile tetkik edecekler. Siyasi Partiler Alevilerin istek ve taleplerini karşılayıcı neler yapabileceklerini söylemeleri gerekecektir. İkinci olarak da kendi içlerinden çıkmış temsilcilerinin olup olmadığına bakacaklardır. Üçüncü olarak da kim olursa olsun milletvekilliğine talip olanın bu konuda temsil kabiliyetinin olup olmadığına baktıktan sonra Aleviler oy kullanacaklardır.

Aleviler artık kendilerini “Çantada keklik” olarak gören ve oy deposu olarak gören siyasi partileri sevmemektedirler.

Aleviler inanç ve yaşam tarzları gereği elbette sol partileri tercih etmeyi uygun görürler. Ancak kendilerini sol parti olarak görüp de Alevilerin varlığından rahatsız olan partilere de Aleviler elbette itibar etmeyecektir. Bu nedenle büyük çoğunluk olarak Alevilerin oyları blok olarak bir partide yoğunlaşmayacaktır. Sağdan sola her partiye oy verebilecek Aleviler mevcuttur.

Alevi vatandaşlar yaşamları ve inançları gereği baskı ve zulmü sevmezler. Baskı ile zulüm ile oy talebinde bulunanları iyi tanırlar. Aba altından sopa gösterenleri çok iyi bilirler. Bunlara da oy vermezler. Eğer bize oy vermezseniz şeriat gelecek safsatalarına hiç kanmazlar. Atatürk Devrim ve İlkelerini ortadan kaldırmak suretiyle yeni bir şeriat devleti kurmak hiç kimsenin işine gelmez. Böyle özgür, demokratik bir düzenin varlığı her inanç kesiminin işine gelir. Akılları varsa ve kendilerine güveniyorlar ise her kesime demokrasinin nimetlerini doğru dürüst din ve inanç sömürüsüne girmeden anlatırlar. Vatandaşlar da kime oy verirse verir. Halkın kendi istek ve talepleri doğrultusunda sonucuna da katlanılır.

Ama görüyoruz ki; her seçim döneminde olduğu gibi bu seçimlerde de siyasi partilerin oy isteme taktikleri eski tas eski hamam misali aynıdır.

BİZİM ÖNERİMİZ

Yukarıda saydığımız şartlar dahilinde oy verilmesi ve mutlaka sandık başına gidilmesi şarttır. Ancak; bizi seçimden seçime istismar eden, inançlarımızla bu güne kadar ilgilenmeyip her hangi çözüm yolu bulmak için yasal girişimde bulunmayan parti ve başkanlarına kesinlikle oy verilmemelidir. Kendi bulunduğunuz bölgede adaylarınız varsa onları oylarınızla destekleyin. Yoksa küçük siyasi partilere yönelin ve oylarınızı onlara verin. Medyanın işaret ettiği hangi parti varsa onlara oy vermeyin. Medyanın söylediğinin tersine oy kullanın. Küçük parti deyip oylarınızı iktidar veya muhalefet olabilecek partilere boşu boşuna kullanmayın. Ve oylarınızı onlara vermeyin. Barajı aşabilecek partilere oy verilmelidir mantığı Kapitalist düzenin para parayı çeker mantığı ile aynıdır. Zengini daha zengin yapmaya benzer. Bir oy bir oydur. Ya kendi bölgenizde bir adayınız varsa ona verin, ya da küçük siyasi partilere yönelin. Devleti pazarlayanlar ile onlara koltuk değneği olan siyasi partilere kesinlikle oy vermeyin. Adayları kim olursa olsun onlardan uzak durun. Ensenizde boza pişirilmesini istemiyorsanız, bugün oylarınızı ayak oyunlarıyla yalanla, kandırmacıyla isteyenler yarın da cebinizden paranızı çalacaklardır. Aldığınız maaşınıza göz dikecekler, çocuklarınızın geleceğini çalacaklardır.

Özetle şunu demek istiyoruz ki; bu gün sizlere sunulup önerilen ve yönlendirilen hiçbir siyasi parti sol parti değildir. Hepsi sağ görüşlü partilerdir. Hiçbirisi Atatürk’ün kurduğu parti değildir. Bunların tümü kendi alameti farikalarıdır. Kendilerine menkul siyaset yapan partilerdir. Hiçbiri demokrat değildir. Hepsi kral gibi diktatörlük hayranı, hemen hepsi Amerikancı, AB ci ve kendilerinin en iyi müttefik olabileceklerini söyleyen, onlarla ilişkiyi iyi kurabileceklerini söyleyenlerdir.

Bu nedenle korkmayın ve cesur olun. Unutmayın ki siz halksınız. Sizin gücünüz haktan gelir. Onlar sizin gücünüzle ayakta durmaya çalışırlar. Üreten sizlersiniz. Yiyen onlar. Size onların her zaman ihtiyaçları vardır. Unutmayın.

Biz; Sivil Toplum Kuruluşu bir dernek olarak Atatürkçü ve Kemalist Devrimin sonuna kadar savunucusu olacağız. Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, demokrasiyi ve Cumhuriyetimizi hiçbir şekilde din, dil, ırk ayırımı yapmadan herkesi kardeş bilip birbirimize sımsıkı sarılacağız. Hiçbir kimsenin kimseden farkının olmadığını biliyoruz. Alevi, Sünni ayırımı, Türk-Kürt ayırımı yapmanın kimseye faydasının olamayacağını biliyoruz. Et tırnak olmuş bu Milleti ayırtmak gafletinde bulunanları da şiddetle kınıyor ve karşılarında olacağımızı her zaman ifade etmeye çalışıyoruz.

Elbette her inançtan vatandaşın Anayasal haklarını isteme ve talep etme hakları vardır. Bunun da yasal çerçeveler içinde tek bir ulus bilinciyle gerçekleştirilebileceğinden yanayız.

Her inançtan ve her etnik kökenden gelen tüm Anadolu insanlarına bin selam olsun ki bu kültür zenginliğini bin yıldır iç içe yaşamış bir ulus olarak bağımsızlık savaşı vermiş, yedi düvele karşı omuz omuza vererek vatanını canıyla-kanıyla yeniden devlet kurmuş bir millet olarak bugüne gelmişlerdir. İç içe yaşayarak birbirinden kız alıp kız vermiş akraba olmuş, can ciğer olmuş yüce bir ulus yaratmışlardır.

Ülkemizin kalkınması sevgi tohumlarının sürekli yenilenmesiyle olur. Bunu da unutmayalım.
Sevgi alalım, sevgi verelim. Gerçek güzellik buradadır. Büyük ozan Yunus Emre’nin şu dörtlüğü bize her türlü kapıyı açmaktadır.
“Ben gelmedim dava için, Benim davam sevi için, Dostun evi gönüllerdir, Gönüller yapmağa geldim.”
Dostlukla ve Sevgiyle kalın.

07.07.2007
Hüseyin EKİCİ
Üsküdar/İSTANBUL

Bu Sayfayı E-Maille Gönder

YORUM EKLE Kommentar hinzufügen
www.huseyinekici.com.tr
<hidden>
 NO: 267
 Datum: Freitag
13:03
06.07.2007
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) 88.251.201.186 (88.251.201.186) SILA RADYO YAYIN KURULU
unbekannt Türkei
Sevgili SILA yolcuları sizlerle birlikte olmak sizlere Karaözü ve çevresi köylerin Ben değil biz. düşüncesiyle yola çıkan sadece köyüne özlemi olanlar ve kültürünü bilenlere Sıladan selam getirmek, bilmeyenlere ise bu kültürü ögretmek adına yapmış olduğumuz seviyeli yayınlarımız ve sohbet ortamımızla artık bir değil onlarca sitenin ana sayfasından sizlere ulaşmanın sonsuz mutluluğunu yaşıyoruz.

Yayıncılar olarak sizlere köylerimizin en güzel türkülerini ve Türk Halk müziginin en güzel tınılarını dinletmekten sonsuz mutluluk duyuyoruz.

Bizler herköyden en az bir Radyo yayıncısıyla, Burunörenden, Kaleköyden, İğdeliden, Karpınardan, Yerlikuyudan, Kızılpınardan, Karaözüden sizlere haber getirmek sizlerle birlikte olmaktan mutluyuz.

www.karaozununsesi.com site adresi olarak haber kültür sayfamız, binlerce video yükleme ve izleme alanımız, canlı internet kamera görüntülerini sizlere ulaştırmayı amaçlıyoruz.

Sitemiz yayın hayatına merhaba derken şu an için sizlere sadece radyomuzdan sesleniyoruz.

Bu adres hepimizin Ben değil biz diyenler, Şahruhtan geçenler az ötede kalanlar sevdası köyü olanların buluşma adresi SILA RADYO.

Sizlere her fırsatta konserler düzenlemek ve bu kültürü yaşatmak adına ne varsa bizler buradayız. Hepinizi sohbetin ve müzigin en güzel adresi sılaya bekliyoruz.

YORUM EKLE Kommentar hinzufügen
 NO: 266
 Datum: Donnerstag
22:10
05.07.2007
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; de; rv:1.8.1.4) Gecko/20070515 Firefox/2.0.0.4 89.182.87.147 (a89-182-87-147.net-htp.de) Alim Kılıç
Firefox Türkei
Artık kendimiz gibi olma zamanı

Güneş hepimize yeter, önemli olan paylaşa bilmek, ortak değerler de öyle, paylaştıkca değeri artar sahiplendiğimiz şeylerin, lafı uzatmanın bir anlamı yok, kimliğimizi yok etme çabasında olanlara seyirci kalmak, bu seyirciliklede hep sitem ettiğimiz şeriat geliyor diye rahatsız olduğumuz konuda bile duyarlı olmamak, bu duyarsızlık bu toplumu şeriatın kucağına atmak değilmi; neden hala sesimiz çıkmaz, korkunun ecele faydası yok deriz derizde nedense korkudan hep katillerimizin değirmenine sessiz kalışımızla su taşırız.
Artık kendimiz gibi olma zamanı, iktidarı elinde bulunduran eğemenlerin m… olma yerine kendi kültürümüze ve Sivas’ta yanan canlarımıza sahiplenme zamanı, biz kendi kendimizi yok saydığımız sürece daha çok Çorumları, Maraşları, Gazileri, Sivasları yaşarız, susma sustukca sıra sanada gelecek deyimi kış uykusunda olanlara ne kadar yakışıyor, yeter ya bu değerli kültürün mirascıları artık aymazlıktan kurtulmalı.
Sivas’ta bölgemizden bir kaç kişi idik, bölgemiz adına utanç. Var oluş değerlerimize dahi sahiplenilmiyor. Kültürel değerler katledilirken, Laik Cumhuriyet değerleri katledilirken, insanca yaşam arzuları katledilirken velhasılı tüm insani değerler katledilirken susarsak! nezaman kafamızı yukarı kaldıracağız? Orta çağ karanlığına düşmeden yada düşmemek için bir arada var olmak için güçlerimizin birlikteliğine sahiplenilmeye çağrıyorum yarın geç olmadan.

Alim Kılıç

YORUM EKLE Kommentar hinzufügen
 NO: 265
 Datum: Mittwoch
20:12
04.07.2007
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) 88.251.153.78 (88.251.153.78) Muzaffer Arıca
unbekannt Türkei
SEVGILI DOSTLAR KARAÖZÜ LISESI SILA RADYOSU YAYININI BU GÜNDEN ITIBAREN www.Burunoren.com SITESINE GIREREKTE DINLEYEBILECEKSINIZ.HEM SITEMIZI ZIYARET EDECEKSINIZ HEMDE GÜZEL GÜZEL TÜRKÜLERI SEVIYELICE DINLEYECEKSINIZ.

SILA RADYOSU TÜM DOSTLARIN BULUSTUGU ADRESTIR.
www.Burunoren.com sitesi yönetimi adina
Muzaffer ARICA

YORUM EKLE Kommentar hinzufügen
 NO: 264
 Datum: Dienstag
22:48
03.07.2007
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) 85.103.115.155 (85.103.115.155) Hüseyin Ekici
unbekannt Türkei
Değerli Dostlarımı hasretle selamlıyor ve çalışmalarının yüceliğini yürekten kutluyorum.Teknolojiyi bilgi ve birikimleriyle hizmete sunan ve emeği geçen güzel insanlara hayranlığımı ifade ediyorum.

Bu arada naçizane şahsıma gösterdiğiniz candanlığın ezikliğini ruhumda taşırken yüreğimden gelen sevgi ile cümlenizi selamlıyor, başarılarınızın daim olması dileklerimle, muhabbetlerimi sunuyor, cümlenizin gözlerinden öpüyorum.

Dostlukla ve sevgiyle kalın,

Hüseyin EKİCİ
Üsküdar/İSTANBUL

YORUM EKLE Kommentar hinzufügen
www.huseyinekici.com.tr
<hidden>
 NO: 263
 Datum: Dienstag
16:01
03.07.2007
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) 85.103.115.155 (85.103.115.155) Anadolu Sevgi Birligi Kültür ve Dayanışm
unbekannt Türkei
Derneğimizin Sayın Başkanı Hüseyin EKİCİ ULUSAL KANAL canlı yayında aşağıdaki proğrama konuk olarak katılalacaktır.

Bilgi edinmenizi ve bu vesile ile başarı dileklerimizle saygılarımızı sunarız.

Anadolu Sevgi Birliği
Kültür ve Dayanışma Derneği
---------------------------- ----------
Mehmet Ulusoy’un hazırlayıp sunduğu

Teori ve Strateji

ULUSAL KANAL canlı yayında bu hafta

5 Temmuz Perşembe 17.10

Konuk: Hüseyin Ekici (Anadolu Sevgi Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı)

Alevilerin Atatürk’e Bakışı ve Seçimler

- Kemalist Devrim’in Aleviler açısından önemi ve anlamı.
- Ulusal bağımsızlık, laiklik ve Alevilik.
- ABD ve AB kaynaklı etnik ve dinsel bölücülüğe, “Azınlık hakları” projelerine Alevilerin bakışı.
- Alevilik, siyaset ve seçimler.

Teori ve Strateji, iki haftada bir Perşembe 17.10’da Ulusal Kanal’da.

YORUM EKLE Kommentar hinzufügen
www.anadolusevgibirligi.org
<hidden>
 NO: 262
 Datum: Dienstag
11:58
03.07.2007
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1) 87.78.205.186 (xdsl-87-78-205-186.netcologne.de) keziban souris
unbekannt Türkei
BURUNÖRENLİLER YOLUMUZ AÇIK OLSUN

Vallahi niyetim ne taht, nede köşk, yolum sevgi yolu, bedemin ve ruhum, dostluk.

Burunviran halkının da sevgisine dostluğuna inanarak çıktığımız bu yol, ebedi Kalkınma ve Dostluk olarak devam edeceği inancıyla yolunuz açık olsun dileklerimle Saygılar, Selamlar

Keziban SOURİS

YORUM EKLE Kommentar hinzufügen
www.kessimaus.q27.de
<hidden>
 NO: 261
 Datum: Montag
13:10
02.07.2007
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) 88.254.97.214 (88.254.97.214) Attila UÇAR
unbekannt Türkei
ORTADA ALEVİ SÜNNİ KAVGASI YOKTUR!"

"Ölen bir kimse,ama hiç kimse böyle bir cekişmeden dolayı ölmüş degildir.Hatta bu otelin etrafını saran vatandaşlarımıza da hiçbir biçimde zarar gelmemiştir.Vatandaşlardan ölen ve yaralanan yoktur.Dolayısıyla olay bir otelin yakılması ve içinde olan insanların ölmesiyle ortaya çıkmıştır.Tahrike kapılacak bir durum yoktur.Ancak dedigim gibi ,bir otelin yanması meselesi olmuştur.Otelin yakılması,yakıldıgı sırada birtakım vatandaşların orada ölmesi önlenememiştir.Sivas olayının neden ve nasıl oldugu tahkik edilmektedir.Sayın Aziz Nesin in ordaki konuşmasından sonra gazetelere yansıyan haberlerden ,halkın tahrik icerisinde olduğu anlaşılmıştır."
Devletin en üst makamının olaylara bakışı bu.Bu katliama cogu insanın almış oldugu inanç kültüründen dolayı bakışıda bundan farksız.Sanki oteldeki yangın elektirik kontagından cıkmış da iceride savunmasız insanlar yanmış..
Olayı dün gibi anımsıyorum.Karaözü den yeni atandıgım Malatya ya arabayla giderken ögrendik Şarkışlaya girerek olayı gazetelerden ayrıntılı olarak okuduk ve şoke olmuştuk.Yolumuza devam ettik bir ara Sivasa girmeyi düşündük ancak yanımdakiler israrla gitmemin dogru olmadıgını söylediler.Bende Hekimhan üzeri malatya ya devam ettim.Hep söylerimya hani bir söz vardır olaylada "it beni sivasta sıc....raktıki"..........
Olur olmaz her olayda havaya ateş eden polis yada asker neden caydırıcı amaclı havaya ateş etmez?Yada olayın elebaşları oldugu herhalinden belli olanları almaz?İl jandarma Alay Komutanlıgı ne yapmıştır?Piyade Tugayındaki Altı bin asker ne yapmıştır?Kayserideki Komanda Tugayının Sivasa Helikopter ile intikali iki saat sürmez.Aslında görev bilincinde olan bir Jandarma Komando takımı olayı önleyelir ve bunca ozanımız,insanımız hele semahcı cocuklarımız şehit olmazdı.Tugaydan gelen sembolik 15-20 kişilik acemi asker caresiz ne yapacagını bilmez halde aciz duruma düşmesine ne demeli.Tıpkı Menemen olaylarında kı aymazlık yeniden yaşanıyordu.
Sivası ben unutmadım.Sivasın acısını her yıl yarayı daha derinden hissediyorumki başka SİVAS,lar,MARAŞ,lar,CORUM lar,Gazi ler olmasın diye.
Ey halk
Ey sağır ve büyük okyanus!...
Orda Sivas'ta yanarak can verenler
Ssenin insan gibi yaşama hakkını,
özgürlügünü savunan aydın kardeşlerindi.
İçlerinde şairlerimiz vardı,
sönen bir gülüşün,solan bir çicegin
kederini duyumsayacak kadar ince ve narin...
Ozanlarımız vardı,sazıyla türküleriyle
kardeşliğe vurgun.
Yazarlarımız vardı,
sömürüye,haine,hırsıza,ite,u gursuza karşı
kalemiyle savaşım veren.
Ve kızlarımız,oğullarımız...
Yan yana,yan yana turnalar gibi
nazlı ve derin semaha duran

Sivas sokaklarında boynuna ip takılan
senin benim hepimizin özgürlügüydü.
Dünü hatırla..bu günü,BU OLAYI UNUTMA, Metin DEMİRTAŞ

2 TEMMUZ 2007 Attila UÇAR

YORUM EKLE Kommentar hinzufügen
<hidden>
nächste Seite »