BURUNÖREN

IGDELI

KALEKÖY

KARAÖZÜ

KIZILPINAR

SIVRIALAN

YERLIKUYU

 

ÇAĞDIŞI SALDIRI

Fotoğrafda Rahime Ekici, Ali Aksüt (Araştırmacı) ve Mehmet Ekici görülüyor. Burunören, Temmuz 2005

Köyümüz halkından çağdışı saldırıya uğrayan, Sayın Mehmet Ekiciye geçmiş olsun dileklerimi bildirir ve bu saldırıyı gerçekleştiren Sayın Halil Görgülüyü ŞİDDETLE KINIYORUM.

Ben bu konuları defalarca yazılarımda dile getirmişimdir. Zorbalık, sahtekârlık, dolandırıcı, üçkâğıtçılık ve köy eşkıyalarına karşı büyük alerjimim olduğunu. Çağdaş, Medeni, İlerici kültürümüze, örf, adetlerimizi koruyup hep beraber elbirliği, gönül birliği içerisinde köyümüzü, köylerimizi kalkındıra biliriz.

Burunören Köyü Kalkınma- Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneğinin, bu tür tatsız olayların karşısında olup, gelecekte barışı sağlayacağını umuyorum.

Not: Sayın Halil Görgülü Derneğimizi uzaktan yakından iğlisi olmayıp, üyesi dahi değildir. 25.02.2007


Saygılar.
Keziban Souris

 

 

 

DEĞERLİ BÜYÜĞÜMÜZ MEHMET EKİCİ'YE SALDIRI İÇİN BİR KAÇ SÖZ ETMEK.......

Anadolu Sevgi Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin EKİCİ

Bizim büyüklerimiz anlatırlardı, onlardan duymuştum onunla başlayalım söze.

Hz Ali'ye bir gün biri gelir der ki "Ya Ali filan adam senin için ben onu öldüreceğim dermiş, sen ne dersin" Hz Ali'nin yanıtı çok kısa olur.

Der ki; "Ben ona iyilik etmedim ki beni öldürsün" der.

Birinci ağızdan öğrenmeden bu satırları yazmam elbette yakışık almazdı. Sen köyde oturmadan ikamet isteyeceksin, sonra seçim kurulu başkanına şikayette bulunacaksın, buradanda olumsuz yanıtı alınca hırsına kapılıp tokatlıyacaksın, sonra da kalkıp dürüstlükten dem vuracaksın. Yazıklar olsun ki o köydenmişsin. Ben kendi adıma utandım. Be adam tokat vurduğun insan köyünüzün başını bekleyen aklı başında tek insan. Almanya'ya gidişiniz de onun peşinden oldu. O zaman EKİCİ'NİN etrafında fır döndüğünüzü ben İstanbul'da Üniversite öğrencisi iken bizzat gözlerimle görüp yaşamış bir insanım. Devlet dairesine girmeye korkan bir toplumdan hepimiz gelmedik mi? Bunu ne de çabuk unuttunuz?

Bu vesile ile Sayın Mehmet Ekici büyüğümüze yapılan saldırıdan dolayı üzüntülerimi bildirir, sizlere de duyarlılığınız için teşekkür ederim.  25.02.2007

Anadolu Sevgi Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı
Hüseyin EKİCİ

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

 

Sahipsiz Köyüm!

İki yıldır köyümle ilgili çalışmalarımda kedi adıma, izlenimlerim çok vahim ve üzücü. Köyümüzün halkı üçe bölünmüş durumda!

1. sunun adamı
2. bunun adamı
3 Tarafsızlar sonucun nereye varacağını bekleyen bir çoğunluk.

Peki, ne olacak şimdi?

Neden bu suskunluk kime karşı?

Durum bu böyle olunca, köyümüzün aydın ve ileri görüşlü insanlarımız neden hiç birinizden ses çıkmıyor, ben sizlerin duyarsız kalmanıza bir anlam veremiyorum.

Saygı değer Burunviran halkı değerlerimize ve Kültürümüze sahip çıkalım, bizim köyümüz kimsenin tekelinde değildir; bu gün 21ci yüz yılında halen, okulsuz, susuz, Sağlık ve sosyal hizmetlerden yoksun, ulaşımı olmayan bu köyümüzle bizler ilgilenmeyeceğiz de kimler ilgilenecek?

Şunun adanı mı? Yoksa Bunun adamımı?

Bu iki kişiden başka alternatif yokmuş gibi, bu soruyu sormayalım kendimizi arayalım ve araştıralım köyümüzün sorunlarını kendi şahsi sorunları ayırtacak kişileri bulalım

Falanın Filanın adamı olmak yerine kendimizin adamı olsak, yani sağduyu ve vicdanımızla hareket etsek nasıl olur dersiniz? Böylece hem yanlışlara bir dur deriz, hem de köyümüzün ortak çıkarları doğrultusunda iyi şeyler yaparız.
Belki içinizden birileri çıkıp, bu konular beni ve seni aşar diyecektir ama hiç de değil, ben sizleri sevip saygı duyduğum Burunviranlılar köyümüzle ilgili sorunları yazmaya devam edeceğim, çünkü o köy hepimizin.

Mutlaka eleştiri alacağım bu yazımdan dolayı ama olsun, eleştirsinler ben köyümün sorunları için her eleştiriye açığım, lütfen biraz sağduyulu olalım ve köyümüz ve köyümüzün sorunlarına sahip çıkalım.

Bütün Burunviranda yasayan ve Burunviran sevdalılarına, hepinize saygı sevgi ve hürmetlerimi bildiririm.

Keziban Souris, 5 Mart 2007

 

=======================================================