KARAÖZÜ

BURUNÖREN

KALEKÖY

YERLIKUYU

IGDELI

KARPINAR

KIZILPINAR

 

29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçim Sonuçları:

KARAÖZÜ Belediye Başkanı:  Şener TATAR  (CHP)

Mustafa Kamal Paşa Muhtarı:  Yasin KAYA

Gazi Paşa Mahallesi Muhtarı: Turgay Şen BAĞCI

 

KÖY MUHTARLIKLARI

 

Burunören:  Mehmet DEMİR

İğdeli:  İsmail DEMİR

Kaleköy:  Bayram ŞAHİN

Karpınar:  Mürteze KILIÇ

Yerlikuyu:  Mülker ÜNLÜ

Kızılpınar: Tuncay SÖNMEZ

 

 

 

 

Bir gün herkese ‘’lazım’’ olur!!

Birilerinin kendi Kafasındaki doğru saydığı ve keyfince kullandığı bu günki siyasal ortamda Demokratlıktan, Demokratik solculuktan bahsedebilirmiyiz?


Karözün de adayın önemi olduğu kadar ekibininde önemi var.
Herkesin Beldemiz için düşünceleri olduğunu bilmekteyiz. Farklılık yaratacak aday ve ekip’i  bu farklılığını seçmene hangi argümanlarla verecek?  

‘’yaptıklarımız yapacaklarımızın teminat’ımı’’diyecekler?


Güzel İnsanlar!
Yöneten de yönetilen de  Karaözü nde oturan olmalı.
 Karaözü’nün yıllardır önünü kesen, gelişmesine engel olan insanları ayrıştıran da zaten bir gurup veya zümre altında yönlendirenlerin seçmeni yönlendirmesi ile yapılmaktadır.


‘’Vasıfları ile bu işi yapabilecek ve başarabilecek aday ve ekip’i üzerinde birleşmeliki hizmet olsun’’


Karaözün de bir anlayışı yıkmak gerekiyor.


O da şu:
Kimi koyarsanız koyun ben beni yönlendirenlerle birlikteyim ben yine bildiğimi okurum anlayışını yıkmadığımız müddetce bu ayrışmayı bitiremeyiz.


Yönlendirenler bu işten ellerini çekerse geri çekilirlerse ortalık durulur.


Dikkat edin partiler durağan durağan olmayansa değişen şahsiyetler. yönlendirenler değişmiyor, Belde Başkanları hiç veli olmuyor.dünün meclis üyesi bu gün  kendisine zıt bir partiden aday olabiliyor.

bu ilkesizlik, tutarsızlık değilde nedir? Yönlendirenlerin partisi nin dünya görüşü nün önemi yok mesele seçmeni istediği yere kanalize etmek istemini akraba, eş, dost ilişkilerine dayandırarak dediğini yaptırmak, seçmenin görüşü düşüncesi ne  olursa olsun demenin insanların, özgürlük alanına ipotek koymanın yakışır bir yanı yok;
Bu düşüncede yada anlayışta olanlar yanlış yolda olduğunu bilmeliler..

 

Alihan ERDOĞAN

25.02.2009

 

 

 

İşimiz Hizmet, Gücümüz Millet

BİLGİLENDİRME

25 yılı aşkın süredir Ergin Ticaret olarak Karaözü Kasabası ve çevresine hizmet sunmaktayım. Tarafsızlık, dürüstlük, paylaşım ve şeffaflık temel  ilkelerimdir.  Bugüne dek kimseyle ne dargın ne kırgın oldum ve insanlara hizmet sunmaktan mutlu oldum.

 

İlçenin sorunlarını bilen halkın içinden gelen biri olarak, bütün içtenliğim ve samimiyetimle, bilgi ve birikimimi sizlerle paylaşmak ve şimdide yönetimde hizmet verebilmek için hiçbir ayrım gözetmeden hepinizin değerli desteğini bekliyorum.


Sarıoğlan, bünyesindeki köy ve kasaba halkının geleceğinin kişilerden, gruplardan, düşünce ve eylemlerden daha üstün olduğuna bütün içtenliğimle inanmaktayım. Her türlü kişisel ve siyasi beklentilerden uzak, yalnızca Sarıoğlan, çevre köy ve kasabalarının çıkarını gözetleyen, kamusal  ve toplumsal hizmeti hedefleyen bir yönetim anlayışıyla, ‘Önce İnsan diyorum’ oylarınıza talibim.


Oylar bölünmesin 29 Mart günü sandıkta hizmet yolunda, SİZİN İÇİN birleşsin.
Cumhuriyet Halk Partisi Sarıoğlan İlçesi İl Genel Meclisi Adayı


Süleyman ERGİN

 

 

 

Karaözü

HİÇBİR SORUN O SORUNU YARATAN ZİHNİYETLE ÇÖZÜLMEZ

Türkiye ve Sarıoğlan İlçesine bağlı Belde Belediyelerinde yeni zihniyetin, yeni bakış açısının, yeni anlayışın yönetime talip olmasının ve değişime öncülük etmesinin zamanı gelmiştir.

Belediye Bireysel ve toplumsal varlığımızın sigortasıdır.
Sağlıklı bir çevrede uygarca yaşamak, bağımsız bir konutta özgürlüğü solumak, eğitim, kültür, eğle[..] ihtiyacımızı karşılamak, Beşikten mezara kadar günlük ve geleceğe dönük tüm istek ve gereksinimlerimizi kapsayan bütün alanlar Belediyelerin hizmet felsefesini oluşturmaktadır..

Halkla barışık, Sorumluluk sahibi, projelerin takipcisi, dürüst, diğer partilerinde kazandığına sevine bilen isim/isimler seçilmelidir.

Alihan ERDOĞAN DSP Sarıoğlan İl Genel Meclis adayı

Dağıtım: Sarıoğlan ve çevresi web siteleri, Belediye Başkanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, e-posta ve mail adresleri.
Not: Editör Berna Hanım'a Teşekür ederim.

-o-

 

 

MERSİN KARAÖZÜ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

 

KARAÖZÜ ve ÇEVRE KÖYLERİMİZİN SAYGIDEĞER İNSANLARI 29 MART 2009 Yerel Seçimlerde MERSİN DERNEĞİ olarak Seçime katılacak TÜM ADAYLARA BAŞARILAR DİLERİZ. Dernek yönetim kurulu olarak; YÖREMİZDE belediye başkan ve muhtar adaylarımızın hepsine aynı mesafede olduğumuzu, Kesinlikle kim Belediye Başkanı ve Muhtar seçilirse seçilsin, süreç sonrasında, BU güzel insanlarla Yöreye hizmette yardımcı olacağımızı, Özellikle Kimsenin, Hiçbir Siyasi Partinin tarafı olmadığımızı, Davranı�[..] da seçimler bitene kadar sürdüreceğimizi, Bu Kararımızı da Yönetim Kurulu olarak imza altına aldığımızı bildirir, Saygılar sunarız. YÖNETİM KURULU Suzan YÜCEL ( Başkan) Vedat AVCI ( Başkan Yrd.) Ercan GENÇ ( Sayman) Ali İhsan TOPÇUOĞLU (Üye) Ünal DEMİRCİ ( Üye)

 

 

Yöremizdeki Köylerimizin, Kasabamızın kendisine yakışanı seçeceğini umuyoruz

Baki Koç
ŞAHRUH KÖPRÜSÜ

Merhaba,

Kasabamız üzerine güzel  Projeleri okumak ümüt vericidir.

Umarız bu verilen vaadler, "gelen gideni aratır"  sözünü anmamıza vesile olmaz.

Değerli dostlar aslında çöplük üzerine çok yazılar okuduk ama uzun zamandır paylaşmak istediğim bu yazının şimdi yerinde olduğunu düşünüyorum.

 

Yöremizde ister keklik avladığımız yalcılarımız olsun isterse o güzel yeşil alanlarımızdaki piknik yerlerinde veya derelerinde yada yol boylarında rastladığımız alışageldiğimiz çöpler.

Hernekadar doğa sevdalısı olsakda bizler herşeyin en kolay olanını seçeriz yapımız gereği olsa gerek!

 

Sayın Belediye Başkanlık adayı adaylarımızın bu konuyuda dikata alıp Projelerine eklemelerini rica edeceğiz.

Özelikle Yerlikuyu deresine atılan çöpün doğaya ve dolayısı ile bize  vereceği zarar çok  büyükdür. Bu oluşdurulan çöplük gün geçdikçe dağ gibi büyümektedir.

Hernedense sorunları çözmek için gelen büyüklerimiz sorunları dağ gibi bırakarak gitmekdedir.

 

Ayrıca Kızılırmak kenarında yerleşmiş olan yerleşim yerlerinden kanalizasyon artıklarının Kızılırmağa verdiği zararıda burada ayrıca hatırlatmak yerinde olur.

Yöremizdeki Köylerimizin, Kasabamızın kendisine yakışanını seçeceğini umuyor şimdiden seçilecek adaylara başarla diliyoruz.

 Baki Koç