BURUNÖREN

IGDELI

KALEKÖY

KARAÖZÜ

KIZILPINAR

SIVRIALAN

YERLIKUYU

 

Sevsen Demirel (KIZILPINAR) ve Murat Bağlık'ın (DENİZLİ) DÜĞÜN GÖRÜNTÜLERİ (Kopie 1)

Hatice ve Selahattin Demirel'in kızları Sevsen (KIZILPINAR) ve Serpil ve Gültekin Bağlık'ın oğulları Murat Murat (DENİZLİ) 9 Haziran 2007 Cumartesi günü Wuppertal'de Evlendiler.

 

KARAÖZÜ NASIL KURTULUR?

KARAÖZÜ ORTAOKULU -Lisesi- (yukarıdaki fotoğraf) ve EMİN DEMİREL (aşağıdaki fotoğraf)

KARAÖZÜ VE ÇEVRE KÖYLERİNİN DUYARLI İNSANLARI,

Belediye Başkanımızın iletisini (haberini) bilmem okudunuz mu? Haberden anladığım kadarıyla bu son şans KARAÖZÜ ya Kasaba olarak devam edecek ya köy olacak. Tüm Dernek Başkanlarımız, Site yöneticilerimiz, Muhtarlarımız ve çevre köyleri (Kızılpınar, Karpınar, Iğdeli, Yerlikuyu, Kaleköy, Burunören, Kadılı, Ebulhayır) Muhtarlarımız kısaca kendisini yöresine duyarlı gören her insanımız bu nufus sayımında duyarlı davranmalıdır. Nasılki 1990 yılında tüm arkadaş - eş - dost kasabaya gitiyseniz bir kez daha yapabilirsiniz.

Bir KIZILPINAR`lı olarak üzerime ne görev düşüyorsa seve seve yapmaya hazırım. Kısır ve içi boş çekişmeler yerine yöremize katkı sunulacak bir amacın yanında yoğunlaşmanın zamanı gelmedi mi? Öncelikle BELDE olarak kalmak icin nüfusumuz 2000´nin üzerinde olmak zorundadır. Yöremizin en canlı BELDESİ coğrafi konum olarak merkezi bir yer olması nedeniyle tüm köylerimiz KARAÖZÜ`den yararlanmaktadır. Çevre köylerimizde bir hastamız olduğu zaman ilk baş vuracağımız yer KARAÖZÜ sağlık ocağıdır.

Geçmişte ve de şimdide eğitim olarak yararlandığımız yine en yakın yer KARAÖZÜ´dür. KARAÖZÜ deyim yerinde ise bizim köylerimizin başşehridir. Yukarıda saydığım gerceklerden dolayı KARAÖZÜ`yü belde olmaktan çıkarıp ilçe yapmanın yollarını aramalıyız. Bunun yolu da nüfus yoğunluğundan geçiyor. Geliniz hepimiz yurtdışındaki tüm hemşerilerimiz nüfus hüviyet cüzdanlarımızın fotokopilerini KARAÖZÜ Belediyesine faxla yada E-Mail le gönderelim. Bu, yöremize yapabileceğimiz en büyük katkı olacaktır. Çok zor olmasa gerek. Özellikle KARAÖZÜ`lüler duyarlıdavranmalı; beklenen nüfus sayısına ulaşmassa KARAÖZÜ Belediyesi tüm malvarlığı ile yörede bir büyük belediyeye devredilecektir! Bu olası durumu ben yöre insani olarak kabul edemiyorum, ya SİZ?


Ayrıca devlet yatırımları alabilmenin koşulu nüfus sayısıdır. . Sözün özü, HERKES NÜFUS HÜVIYET CÜZDANLARININ fotokopilerini belediyeye ulaştırısa yöremize büyük katkı sunacaktır. Belediyenin tel. - fax numaralarını aşağıda belirtiğim gibi. Duyarlılığınza teşekkür eder saygılar sunarım.

EMİN DEMİREL

Bilgi: Tel: 0090 352 8146003       0090 352 814 65 01

Fax: 0090 352 814 6260    E-Mail: goktuk38-35@hotmail.com**************************** ****************************

23 NİSAN ULUSA ve CUMHURIYET´LE BARIŞIK ULUSUN EVLATLARINA KUTLU OLSUN

İlk Meclis Binası, 1920
Yazan / Gönderen: Emin DEMİREL

 

 

 

Dünya tarihinde, insanlığın en eski halklarından biri olan TÜRK halkı, tüm halklar gibi tarihinde yaşadığı iniş çıkışlar içinde, 1900´lü yılların başında, yüce bir isimle, kendini yeniden küllerinden yarattı.

O isim ATATÜRK idi.
Kendiside bir emperyal olan Osmanlı, Kurtlar sofrasında, diğer eperyaller tarafindan parçalandı. Osmanlıdan ayrılan bir ulusa, göz kırpan dünya buyurganları, sıra Osmanlının temellerini oluşturan Türk halkına geldiğinde, hiç acımadı. Amaç zaten o halkı tarihten koparıp atmaktı.

 
Emperyalizmin tüm hunharlığıyla, iki yüzlülüğü ve kan dökücülügü ile saldırdılar. Her şeye karşın, o yüce ismin etrafında kenetlenen Anadolu insanı bizde varız dedi. Lozanda yumruğunu masaya vurdu.

Anadolu insanına insan olmayı, birey olmayı, gökyüzünden indirip Ankara`da
kurduğu Millet Meclisi ile sundu.

 
Silah ve top sesleri arasında Ankara da 23 NISAN 1920 de toplanan Milletin Meclisi, daha sonraki yıllarda, bu günü Ulusun geleceğini çocuklarda gören ATATÜRK tarafından, onlara Bayram olarak meclis kararıyla hediye edildi.


Bir Ulus öyle bir evlada sahip ki: Tüm insanlık onun düsüncelerinden, açık, gizli saklı yada utangac bir sekilde faydalanmaya çalışıyor.

Ama yazık: Kendi elleri ve tırnakları ile yarattığı Ülkesi, Cumhuriyeti, Vatanseverlik adına, din adına devlet adına, halki adına, kendi temsilcileritarafindan küreselleşme adı altında pazarlanıyor.


Pazarlamacılık; Övünülerek kirli medya kalemşörleri tarafından, kendi halkına vatanseverlik, yurtseverlik olarak sunuluyor.
Su başlarını gözü gönlü doymaz hükümet tutmuş. Yarın çocuklarımıza, halkımıza değer olarak kutsal olarak hiç bir şey kalmayacak.


Kısacası: yüzyıllarca süren ve tanrı adına insanlığı inim inim inleten hokkabazların 1900'lerde yıkılan düzenlerinin intikamını Cumhuriyeti yok ederek almaya çalışıyorlar.

 

Yine üzgün yine buruk bir 23 NISAN´da diyebileceğim şuki:

 

Yolsuzlukların ayyuka çıktığı ülkemde, yoksulluğun tehlikeli bir hal aldığı günümüzde, buyurganların gözünü toprak doyursun.


23 NİSAN çocuklarımıza ve halkımıza gelecek günlerin karanlığına bir aydınlık olması umuduyla kutlu olsun.

 

23 Nisan 2007 

 

 

 

Emin DEMİREL

--o-- 

 

 

 

aktuelle Testnews für Kizilpinar

Flash haber:

03.07.07 16:01

Hüseyin EKİCİ ULUSAL KANAL canlı yayında

5 Temmuz Perşembe 17.10


Kat: duyuru / etkinlik
26.05.07 10:45

AŞIK VEYSEL KİTABI TANITIM KOKTEYLİ

27 Mayıs 2007 PAZAR


Kat: Startseite, duyuru / etkinlik
24.05.07 15:58

Burunören TV'de

Saat 19.00 da ULUSAL KANAL Ana Haber'de


Kat: duyuru / etkinlik
Verilen news_id yok