BURUNÖREN

IGDELI

KALEKÖY

KARAÖZÜ

KIZILPINAR

SIVRIALAN

YERLIKUYU

 

ANKARA ŞAHRUH ŞENLİĞİ YÖREYE KATKIDA BULUNDU

KARAÖZÜ'den bir görüntü, Fotoğraf: Secati Demir

Ankara Karaözü Kültür Derneğinin kuruluşunun 35. yıldönümü ve Avrupa'da başarılı bulunarak yayın numarası verilen ŞAHRUH Dergisinin 15.yılı adına düzenlenen etkinlikte başarılı bir organizasyon yapılıp Türkülerle ve de TAŞKIN ERDOĞAN kardeşimizin şarkıları ile neşelendik.

Geceye CHP Senatörü Hüseyin ÖZTÜRK, Prof. Dr. Mehmet TOMANBAY, Dr. İsmail DEĞERLİ (Ankara Mv.leri) ŞAHRUH KÖPRÜSÜ için 3 ayrı bakana soru önergesi veren İzmir Mv. Dr. Muharrem TOPRAK, DİMES-DİREN grubu sahibi, Orhan Ziya DİREN, Tokat Mv. FERAMUS ŞAHİN, Yöremizi ziyaret ederek incelemelerde bulunan ve tarımsal projelerimizi düzenleyecek olan Prof. Dr. Gökhan SÖYLEMEZOĞLU, Avrupa Birliği Hibe Projeleri Genel Koordinatörü AB Uzmanı Gürkan AKÇAER, KARAÖZÜ TARIMSAL KALKINMA KOOP. Bşk. Öğretmen Tahsin GENÇ, Reis Vekili Vicdan DALAK, Fabrikatör-Makine Müh. Mustafa ÖZDEMİR, Em. Bankacı Nihat ÖZTÜRK, Caner ÖZTÜRK, İzmir'den öğretmen Özlemin YILMAZ, Kuşsaraylılar adına Dernek Yönetiminden Adnan ÖZCAN, Aydınlılar Derneği Bşk. Ender VARDAR ve Yönetim Kurulu, Aşık Veysel Kültür Derneği Yönetimi adına Hüseyin YALÇINER ve Ankara’da yaşayan KARAÖZÜLÜLER - ÇEVRE KÖYLÜLER gecemize katılarak bizleri onurlandırdılar.

 

Öğretmen Nadiye AVCI' nın sunumunu yaptığı geceye öğretmen-Şair Abbas TURAN şiirleriyle renk kattı. Derneğimizin Başkanı Mustafa BAĞCI' nın açılış konuşmasından sonra Reis Vekili Vicdan DALAK bir konuşma yaptı. Senatörümüz Hüseyin ÖZTÜRK konuklarımıza derneğimizin kurulması hakkında bir konuşma yaparak ardından da yöremize yazdığı bir şiiri okudu.
Gecemiz her zamankinin aksine yöreye yapılacak girişimlerin anlatımı ve de katılımcıların bilgilendirilmesi için de bir ortam yarattı. Kendisine katkılarından dolayı verilen teşekkür belgesini Hüseyin ÖZTÜRK’ün takdim ettiği Prof. Dr Gökhan SÖYLEMEZOĞLU; yapılan ve yapılacak işlemleri anlatarak desteğinin süreceğini belirtti.

 

Kürsüye İzmir Mv. Dr. Muharrem TOPRAK’a teşekkür belgesi Em. Müfettiş, araştırmacı Hüseyin YILMAZ tarafından verildi. Dr. TOPRAK “Karaözü ve çevresi yalnız değildir, ben her zaman yanınızdayım” sözleri üzerine salondan büyük alkış aldı. Orhan Ziya DİREN’in salona geç gelmesi nedeniyle belgesini TBMM’de danışman olmam ve yöre ile tanıştırmam nedeniyle bana verildi.

Sayın Faris KILIÇ’a fakir öğrencilerimize maddi katkılarından ve de göndermiş olduğu gönlünden kopan güzel çiçeklerle donatılmış çelenkten dolayı Başkan Mustafa BAĞCI konuşmasında teşekkür etti.

Gecenin açık artırması sırasında her KARAÖZÜ’lü gücünün yettiğince yardım ettiler. Açık artırmayı Bir Milyar para ile kazanan Mustafa ÖZDEMİR kendisine verilen ödülü derneğimize bağışladı. Açık artırmayı yöneten arkadaşım Abbas TURAN ” Vedat TATAR Çiftçi Malları Koruma Başkanlığına bir bilgisayar bağışlayacaktın” diye duydum. Bu kuruluşumuzun bilgisayarının olduğunu Nihat ÖZTÜRK’ün söylemesi üzerine KARAÖZÜ TARIMSAL KOOP.ne bağışlanması sağlandı. Kürsüye davet edilen Koop. Bşk.Tahsin GENÇ ilk demirbaş eşya olacağından bu bilgisayar bağışı için teşekkür ederek KOOP’e üye olunması ve geliştirilmesi için çağrıda bulundu.

Daha sonra Sayın Orhan Ziya DİREN yöremize 500 adet toprağımıza uygun ağaç fidesini bağışladı. Sayın Mustafa ÖZDEMİR de 500 fide parasını ödeyerek DİMES çiftliğinden yöreye ağaç fidesi bağışında bulundu.

Ertesi gün KOOP. Bşk. ve katılımcılarla bir toplantı düzenlenerek bir yürütme kurulu oluşturuldu. Yıllardır başarılı bir yazın kurulu önderi olan ve gecemizde de parasal katkılarını esirgemeyen İsmail Kılıçözgürler, Dergimiz ŞAHRUH’ ta yöre ile alınan kararları yayımlama sözünü verdi. Yöremizle ilgili slayt gösterisi ve halaylarla geçen gecemiz başarılı işlere de ortam sağladı.

Geceyi düzenleyen Ankara KARAÖZÜ Dernek yönetimine katkılarını esirgemeyen DİMES-DİREN GRUBUNA, değerli Milletvekillerimize, AYDINLIL AR DERNEĞİ ZEYBEK Ekibine, KUŞSARAYLILAR DERNEK yöneticileri ve AŞIK VEYSEL KÜLTÜR DERNEĞİ yöneticilerine, salonda olmayıp gönlü bizimle olan (Hüseyin MERT- Mehmet ÇÜMEN Mustafa SARIGÜL, H. Hüseyin ÇELİKCAN, Emin DEMİREL bizleri yine unutmamışlar) telgraf ve çiçek gönderenlere yürekten gönül dolusu teşekkürler. Unuttuğumuz isimler olabilir özrümüz affola.
Hoşça ve dostça kalınız.
Vedat TATAR