BURUNÖREN

IGDELI

KALEKÖY

KARAÖZÜ

KIZILPINAR

SIVRIALAN

YERLIKUYU

 

Fotoğraflar / Gönderen: Vedat Tatar * Fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayınız!

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Zeki SEZER KARAÖZÜ'ye Geldi.

Zeki SEZER

Bu ziyaretin önemi;

Genel Başkan düzeyinde KARAÖZÜ'müzü ilk olarak trenle geçerken ziyaret eden ATATÜRK, daha sonra da MİLLİ ŞEF ( İki ulvi şahsiyet de CHP Genel Başkanı ve kurucularıdırlar) 1 Şubat 2009 Pazar günü de DSP Genel Başkanı sayın Zeki SEZER olmuştur. ATATÜRK ve MİLLİ ŞEF'i özlemle anarken sayın SEZER' de minnet duygularla teşekkür eder, başarılar dileriz.

Vedat Tatar

 

Kayseri Büyükşehir, İlçe ve Belde Belediye başkan adaylarını açıklayan sayın SEZER AKP-CHP ve MHP den partisine geçenlere de rozetlerini taktı.

 

KARAÖZÜ Belde Başkan adayı olarak Dr. Basri ÖZDEMİR'i, KOCASİNAN Belediye başkan adayı olarak da yine bir KARAÖZÜ'lü Ender ÖZERDEM'i açıklaması salonda büyük alkış aldı.

 

KARAÖZÜ ve ÇEVRE KÖYLERİ davul-zurna ile karşıladılar

Yaklaşık bin kişinin olduğu topluluğa bir konuşma yaptıktan sonra seçim otobüsü ile KARAÖZÜ'ye  hareket etti. ŞAHRUH KÖPRÜSÜ girişinde kalabalık bir toplulukla davul-zurna eşliğinde KARAÖZÜ ve ÇEVRE KÖYLERİ vatandaşları coşku ile karşıladılar.

 

DSP İstanbul milletvekili sayın Hüseyin MERT, DSP genel saymanı sayın Hasan SUNA, DSP Kayseri il başkanı sayın Memduh TAŞKIN ve Belediye başkan adayları ile Ankara-KARAÖZÜ Dernek başkanı sayın Mustafa BAĞCI, Kayseri- KARAÖZÜ Dernek başkanı sayın H.Bora KOÇ, Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin BAL kalabalık bir toplulukla köprünün sorunlarını dile getiren bir dosyayı sayın Zeki SEZER'e takdim ettiler.Mersin-KARAÖZÜ Dernek başkanı sayın Suzan YÜCEL'den ŞAHRUH KÖPRÜSÜ ile ilgili bir belge geçer (Faks) ile ilgi isteyen bir ileti aldığını belirtti.

 

"KARAÖZÜ önemsenmeye başladı"

Daha sonra da köprüyü yaya olarak geçerek kasabaya girdiler. DSP Belde başkanı sayın Zekeriya ARSLAN'ın hoş geldiniz konuşmasıyla yöresel meyve  ve gilaburu suyu ikramının ardından sayın SEZER'e CHP Belde belediye başkan adayı sayın Şener TATAR; " hoş geldiniz sayın Genel başkanım, Genel Başkanlar da beldemize kadar geldiğine göre; Artık KARAÖZÜ önemsenmeye başladı" diyerek CHP grubu adına konuk severliğini gösterdiği için teşekkür ederim.

 

"ŞAHRUH KÖPRÜSÜ YIKILMAYACAK"

DSP Belde binası önündeki kalabalığa "ŞAHRUH KÖPRÜSÜ YIKILMAYACAK, ALTERNATİF KÖPRÜ YAPILACAK" açıklamasını yapan sayın SEZER, DSP KARAÖZÜ Belediye başkan adayı sayın Dr.  Basri ÖZDEMİR ve DSP KOCASİNAN Belediye başkan adayı sayın Ender ÖZERDEM'i yanına alarak milletvekilimiz sayın Hüseyin MERT'le, Kültür Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcısı-Genel Müdür sayın H. Hüseyin AKBULUT'u da takdim ettikten sonra güncel konular hakkındaki değerlendirmelerini halkımızla paylaştı.

 

Sözlerinin arasına Pir Sultan ABDAL şiirleri de serpiştiren sayın SEZER; KARAÖZÜ'nün eğitim-öğretim yuvası, çağdaş insanlar diyarı olduğunu vurguladı.

 

Daha sonra KARAÖZÜ dostu DSP Genel Sekreteri sayın Süleyman YAĞIZ'ın ADSIZ mahlası ile yazdığı KARAÖZÜ'M şiirini okudu.

 

Yöre insanlarının yoğun ilgisi ile karşılaşan sayın SEZER akşam kaldığı otelde İl Başkanımız sayın Memduh TAŞKIN, Kayseri İli Belediye Başkan adayları, milletvekilimiz sayın H.MERT, Dr. Basri ÖZDEMİR, Ender ÖZERDEM ve işadamı sayın Mustafa ÖZDEMİR ile birlikte yemekte buluşarak KARAÖZÜ'nün sorunlarını ayrıntılarıyla görüşüp, çözüm için projeler üzerinde  uzun uzun konuşma fırsatı buldular.

 

Bu ziyaretin gerçekleşmesini sağlayan sayın H.MERT'e, DSP İl Başkanımız sayın Memduh TAŞKIN'a, katkılarından dolayı sayın Av. Metin CEYLAN'a- Metin CESUR'a teşekkür ederiz.

 

Vedat Tatar, 1 Şubat 2009

 

-o-

 

DSP Genel Başkanı ZEKİ SEZER, * KARAÖZÜ * ve ÇEVRE KÖYLERİ HALKI İLE BULUŞUYOR

ZEKİ SEZER

DEMOKRATİK SOL PARTİ

Genel Başkanı ZEKİ SEZER

ve Milletvekilimiz Hüseyin MERT'in

 

01 Şubat 2009 Pazar günü

Kayseri ve Karaözü Programı:

  • 10:15    Hacı Bektaş Kültür Derneği Ziyareti
  • 11:00     İl Başkanı’nın Hoş geldin Konuşması                                        (KAYSERİ SAMANYOLU DÜĞÜN SALONU 600 Kişilik)
  • 11:20     DSP Genel Başkanı Sayın ZEKİ SEZER’in Konuşması
  • Belediye Başkan Adaylarının tanıtımı ve katılımı
  • Bünyan-GÜLLÜCE Belediye Başkanı Hacı  NAVRUZ AKP den Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte,
  • Sarıoğlan- ALAMETTİN Belediye Başkanı Nazif CERAN  MHP den,
  • Sarıoğlan-KARAÖZÜ Belediyesi Meclis Üyeleri Vicdan DALAK ve  arkadaşları AKP-CHP den partimize katılım töreni,
  • Büyük Şehir Belediye Başkan adayı, 12 ilçe Belediye Başkan adayı ve 11 Belde  Belediye  Başkan adayları açıklanması-tanıtımı töreni gerçekleştiriliyor)
  • 12:45     Karaözü Beldesine Hareket
  • 13:30     Karaözü Beldemizde; KARAÖZÜ ve ÇEVRE KÖYLERİ HALKI İLE BULUŞMA

 

Gönderen: Memduh TAŞKIN

             DSP Kayseri