Mustafa Kemal ATATÜRK
Büyütmek için Gazeteler'in üzerine tıklayınız!
Secatipek Demir, İnşaat Mühendisi. Büyütmek için üzerine tıklayınız! Secati
Secatipek Demir, Bauingenieur • Sachverständiger • Ökonom. Staatlich anerkannter Sachverständiger für Schall- und Wärmeschutz. İnşaat Mühendisi ve Ekonomist. Enerji Konseptleri Uzmanı ve Almanya çapında binalara Enerji-Kimlik-Belgesi vermeye yetkili. Ses ve Isı yalıtımı üzerine devletçe tanınmış Bilirkişi. Büyütmek için üzerine tıklayınız!
energetische sanierung

ZİYARETÇİ DEFTERi KAYIT FORMU / Eingabeformular Gästebuch - TÜRKMEN SİTESİ -

Ins Gästebuch eintragen
CAPTCHA image for SPAM prevention  

Görüntülenen sonuçlar: 111 ila 120. Toplam sonuç sayısı: 2523
 

alamanyabeyleri

Merhaba, CHP partisinin genel görüş açısı bu içerikde ise, vay halimize ki vay halimize. AKP yide ararız belki kim bilir!

 

Alihan ERDOĞAN

Değerli Genel Sekreterim Erdoğan bey,
Belediye başkan adayı değilim.Sarıoğlan belediye meclis üyeliği için CHP'den aday adayıyım.
Projelerimiz Sarıoğlan merkez,beş mahalle ve yirmi köyü kapsamaktadır.Mahalle ve köylerimiz içinde geçerli olan bu projelere neleri ekleyebiliriz değerlendirmesi yapılmaktadır.Siz,değerli güzel insanlardan gelen önerileri her zaman önemsediğimizi belirtir o öneriler doğrultusunda da projeleri oluşturduğumuzu bilmenizi isterim.
Sayın sekreterim,bizler dinine,diline etnik yapısına önem vermeyen insana insan diye değer veren herkesin inancına saygılı bir toplumuz.Beldelerin kapanması ile mahalle ve köyler ilçe belediyelerine bağlı hizmetti de bağlı bulunduğu ilçe belediyesinden alacak olması Sarıoğlan ve çevresi insanlarını ilgilendirmektedir.Bir mozaik teşkil eden insanlarla barış ve huzur içerisinde bir ortam yaratılması Sarıoğlan ve çevresinde yaşayan insanların yararınadır.Bizler önce huzur ortamının hazırlayıcıları olmalıyız ki rahatlıkla bizlerin inancına bakış açılarını değiştirelim.
İbadethanele[..] meselesinde Cem evini koyamamak bana acı vermiştir.
Yedi pare Köylerimiz içerisinde Alevi Halkının ibadetine açılmış olan Cem evlerinin de temizlik,bakım,onarım gibi giderlerinin de belediye tarafından karşılanması yönünde çaba içerisinde olacağım.
Cem evlerinin diyanet eliyle yapılaması bir iktidar değişikliğiyle ve o iktidarında Diyanet işlerinde Alevilere eşit temsil hakkı verilmesi ile çözüme kavuşacağını belirtmek isterim.Bunun CHP iktidarında gerçekleşeceğini düşünüyorum.
Bu sorun yerel yönetimlerin boyunu aşar.saygılar sunarım.

 

alamanyabeyleri

KANLI MARAŞ

'' UNUTMAYACAGIZ UNUTURMAYACAGIZ ''

Tarihe düşen günlerden bir günü anıyoruz yine.Okadar çok benzeri günlerimiz varki, unutamadıgımız belegimizde yer edilen.Önemli olan belegimizde hafıza edebilmemeiz anmamız.Çünkü bu bize,güç verecek.

'' Belegi olmayanların zaten gelecegide olamaz!''

 

Alihan ERDOĞAN

"BİZİM İÇİN HAYAT HERKES İÇİN EŞİT HİZMET ANLAYIŞINDA BAŞLIYOR’’
Yıllara dayanan güçlü bir birikimi, planlı çalışma, yerel yönetimler ilçemizin sorunları ve daha bir dizi konuda somut çalışmaları ve projeleri olan partimizin Sarıoğlan için de projeleri var…
YAŞLILARA GÜNDÜZ BAKIM EVİ
Yaşlı bakımı günümüzde bilgi, beceri, gerektiren ağır yükümlükleri olan sosyal bir yaradır.
Sarıoğlan’da açılacak ‘’ Gündüz Yatılı Bakım Evi’’ kanayan bu yaralara derman olacaktır. Çalışan ve evinde yaşlısı olan her aileye verilecek olan bu hizmet, mesai saati başlamadan bakım görevlilerinin evlerden alacakları yaşlı vatandaşlarımız her gün(Veya istenilen günlerde) bu merkeze getirilecek,her türlü günlük bakımları ile sosyal ihtiyaçları karşılanacak,gıdaları,ila[..] vb. gibi yardımları burada kalifiye elamanlar tarafından gözetilecektir. Akşam mesai bitiminde de ailelerine yine görevliler tarafından teslim edilecektir.
‘’Gündüz Yaşlı Bakım Evi’’ ve Kreş hizmetleri için SARIOĞLAN halkı hiçbir ücret ödemeyecektir. Tüm giderler belediye bütçesinden ve sponsorlar la karşılanacaktır.
VETERNER ve ZİRAAT MÜHENDİSİ KADROSU
Sarıoğlan mahalle ve köylerinde Halkın büyük çoğunluğu Ziraat ve hayvancılık la uğraşmaktadır. Belediyemizde Veteriner ve Ziraat Mühendisi kadrosu oluşturarak hayvancılıkla uğraşan hayvan yetiştiricilerimize ziraat le uğraşan çiftçilerimize ücretsiz hizmet vereceğiz.
SOSYAL YAŞAM
‘’ Sarıoğlan Şenlikleri’’
Sarıoğlan ilçe merkezimizde şimdiye kadar festival, şenlik gibi organizasyonlar yapılmamıştır. Her yıl geleneksel hale getireceğimiz çeşitli 0dallarda ki şenlik ve festivalleri en iyi ürün , hayvan yetiştiricisi, spor vb. dallar adı altında yarışmalar düzenleyerek derece alanlar teşvik amaçlı ödüllendirileceklerdir.Mahal[..] sanatçılarımızla görsel şölene dönüştüreceğimiz etkinliler tanışma ve kaynaşmamızın ön çalışmaları olacaktır.Şenlik ve Festival giderleri sponsorlarca karşılanacaktır.
SARIOĞLA[..] PLANLAMA MERKEZİ KURACAĞIZ
Spor tesisleri,sağlıklı Pazar alanları,,otoparklar oluşturacağız. İhtiyaç sahipleri için aşevi, giyimevi,yıkama ve ütü evi çocuklarımız için parklarını ve oyun alanlarını oluşturacağız.
Sarıoğlan[..] sadece seçimden seçime değil sürekli yönetimine katılmasını sağlamak için ilçe konsey’i mahalle ve köy meclisleri aktif olarak çalışacak.
Esnaf ve iş adamlarımızın projelerine köstek değil destek olacağız.
SARIOĞLAN HEPİMİZİN
Sarıoğlan Türkiye’nin küçük bir örneği gibi görülebilir. Her kültürden,kısacası bir toplum mozaiği diyeceğimiz bir yapıya sahiptir.
Sarıoğlan’a bağlı mahalle ve köylerde yaşayan halkımızın birbirlerine olan ön yargılarının tamamen ortadan kaldırılması doğrultusunda sosyal hizmetlerinde verilmesi .Kısacası insana saygılı,barış huzur dolu bir SARIOĞLAN’ın temellerinin atılması ile olacaktır.

CHP Sarıoğlan Belediye Meclis A.Adayı Alihan ERDOĞAN

 

Vedat TATAR

KARAÖZÜ KÜLTÜR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN
Derneğimizi[..] Olağan Genel Kurul toplantısı 21/12/2013 tarihinde saat 11:30 da ONUR İŞHANI GMK Bulvarı 7. Kat Daire 176 KIZILAY / ANKARA adresinde aşağıdaki gündeme göre yapılacaktır. Önemle duyurulur. Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri.

 

Erdogan Özaydin

Sayin alihan Erdogan !.....
Önce baskan adayliginizi candan kutluyorum .... secilmeniz halinde baskanliginizin , sarioglan a ve Ülkemize hayirli olmasini diliyorum, Sayin Erdogan Zat-i alininizin engin hos görüsüne siginarak bir sorum olacak !...
eger secilmeniz halinde !... sizin de bildiginiz gibi KARAÖZÜ : BURUNÖREN ; KARPINAR ; GIBI KÖRKUYU ; köylerimizde bir zamanlarinin özal .evren döneminden kalma ve erbakan gibi ceberrutunun iktidari döneminde devam ettirilen bir özel uygulama sonucunda , buralara sunni camileri yapildi !... bu yerlerin de , alevi islam inancinin ibadetine uygun hale getirilecek mi ? bualarda hala merkezi olarakta sunni –müslüman anlayisi bu topluma dayatiliyor , onlarin da ibadet yerleri icin bir öngörünüz var mi? Bu kunuda ne gibi bir calismaniz olacak? sizde biliyorsunuz ki .is bu uygulama ,basta devletimizin anayasasina , ev evrensel insan haklarina ve kanunlara aykiri bir uygulamadir ,bunu da o insanlarimizin , inancina uygun bir hale getirmeyi düsünüyormusunuz ? saygilarimla Erdogan Özaydin CEM AVRUPA ALEVI FREDASYONU GENEL SEKRETERI

 

Muzaffer ARICA

igdeli Köyümüzden ve Burunören Köyümüzden aramizdan ebediyeten ayrilanlarimiza Burunören ve Türkmen sitesi editörleri olarak Allah´tan rahmet ,mekanlarinin cennet olmasini,nurlar icinde yatmalarini ,yakinlarina bassagligi dileyerek acilarini yürekten paylasiyoruz.

Secatipek DEMiR & Muzaffer ARICA

 

Alihan ERDOĞAN

''BİZİM İÇİN HAYAT HERKES İÇİN EŞİT HİZMET ANLAYIŞINDA BAŞLIYOR''
Yıllara dayanan güçlü bir birikimi, planlı çalışma, yerel yönetimler ilçemizin sorunları ve daha bir dizi konuda somut çalışmaları ve projeleri olan partimizin Sarıoğlan için de projeleri var…
İnceleyin aradaki farkı kendiniz de göreceksiniz.
Sarıoğlan merkez beş mahalle ve yirmi köyümüzün her yönüyle ele alındığını, buna bağlı olarak ortaya çıkan eksikliklerin, önceliklerin ve çözümlerin yer aldığını, bu veriler doğrultusunda ilçemiz için parti politikalarımıza uygun, yapılabilir önceliklerini belirledik.
Sarıoğlan’ı mahalle ve köylerini gezerek derneklerin, Muhtarların, esnafların hatta sade yurttaşlarımızın görüş, düşünce ve önerilerini alarak hazırladığımız projeleri geliştirdik. Sarıoğlan’ın ortak aklını oluşturmak için herkese, her kesme Sarıoğlan için fikrini söyle dedik.
SEN’DE SARIOĞLAN İÇİN FİKRİNİ SÖYLE!
Önerdiğimiz proje ve çözümler, günün koşullarına göre yenilenebilecek bu projelere, çözümlere yenileri eklenebilecektir.
Zaten ilçe merkezimiz mahalleler ve köylerdeki çalışmalarımız da bu amaçla aralıksız devam etmekte, tüm görüş ve öneriler fikir havuzumuz da değerlendirilmekte, projelerimiz sivil toplum örgütlerinin ve halkın aktif katılımı ile zenginleşmektedir.
PROJELER[..] SÖZ VERDİK’’
‘’ Çocuklarımıza ve gençlerimize sözümüz var’’!
Onların geleceği bizim en önemli görevlerimizden birisidir. Çocuklarımız ve gençlerimiz yarınlara hazırlanırken kendilerini asla yalınız hissetmeyecekler. Onların yanında olacağımızı, bizim onlar için proje üreteceğimizi, onlar için projelerimizi hayatta geçireceğimizi hep bilecekler. Onlar ne kadar güven içinde olurlarsa o kadar geleceğe hazır olacaklar. Çünkü, çocuklar ve gençler için; Tüm giderleri belediye tarafından karşılanmak üzere, ücretsiz kreş, bilgiye ihtiyaç sahibi olanlara, engelli gençlere; Lise ve Üniversiteye Hazırlık kurs olanağı ve hizmetti vereceğiz.
2- İBADETHANELER[..] BAKIMI
Toplumun ibadetine açılmış cami ve mescitlerdeki abdesthane ve tuvaletlerin temizlik, musluklardan kışın sıcak su verilmesi, onarım,güvenlik ve bakım giderlerinin ibadethanenin bulunduğu ilçenin belediye bütçesinden karşılanması öngörülmektedir.
3- PAZAR YERLERİMİZ
Pazar esnaflarımız için bulundukları Pazar yerlerinin acilen düzenlenmesi gerekir. Pazar esnafımız ile beraber planlayıp onların talep ve istekleri doğrultusunda daha iyi, daha güzel ve daha çağdaş bir Pazar yerine kavuşturacağız. Halkımızın rahat ve huzur içinde alışverişini yapacağı üstü kapalı modern Pazar yerleri yapacağız.
4- ‘’YÖNET[..] İÇİNDE OLACAĞIZ’’
Muhtarlarım[..] iletişimi yüksek bir yönetim modelini hakim kılacağız. Muhtarlarımızın sözde değil uygulamada da mahallenin köylerinin en temel bilgi ve yetki merkezi olacaklardır.
‘’Her Muhtara Yetişmiş Personel Vereceğiz’’
Gençlerimiz[..] eğitimden geçirtecek ve muhtarlarımızın yanına personel olarak vereceğiz. Bu personelin maaşlarını da belediye olarak üstleneceğiz.
‘’Muhtarl[..] Desteğimiz Üst Düzeyde Olacak’’
Muhtarlarımız aktif bir şekilde yönetim anlayışımızın temelinde olacaklar. Muhtarlıklarda görev yapacak olan ofis elamanlarını , Muhtarlarımızın Muhtarlık binası, kırtasiye ihtiyacı, elektirik , su , telefon, internet gibi temel ihtiyaçlarının yanı sıra bilgisayar ve benzeri ekipman ihtiyaçları da belediyemiz tarafından karşılanacaktır.
Devam edecek...
Alihan ERDOĞAN
CHP Sarıoğlan Belediye Meclis A.Adayı

 

İsmail DEMİR

Hakka yürüyen Ali PEKÖZ kardeşime rahmet diliyor. Tüm aile fertlerine ve sevenlerine başağlığı diliyor, bu acılı günlerinizde acınızı paylaşıyor, sabırlar diliyorum.
İsmail DEMİR
İğdeli Köyü Muhtarı

 

İsmail DEMİR

Yerlikuyu Köyü'müzden hakka yürüyen İbrahim UÇAROĞLU kardeşime rahmet diliyor. Tüm aile fertlerine ve sevenlerine başağlığı diliyor, bu acılı günlerinizde acınızı paylaşıyor, sabırlar diliyorum.
İsmail DEMİR
İğdeli Köyü Muhtarı