Mustafa Kemal ATATÜRK
Büyütmek için Gazeteler'in üzerine tıklayınız!
Secatipek Demir, İnşaat Mühendisi. Büyütmek için üzerine tıklayınız! Secati
Secatipek Demir, Bauingenieur • Sachverständiger • Ökonom. Staatlich anerkannter Sachverständiger für Schall- und Wärmeschutz. İnşaat Mühendisi ve Ekonomist. Enerji Konseptleri Uzmanı ve Almanya çapında binalara Enerji-Kimlik-Belgesi vermeye yetkili. Ses ve Isı yalıtımı üzerine devletçe tanınmış Bilirkişi. Büyütmek için üzerine tıklayınız!
energetische sanierung

ZİYARETÇİ DEFTERi KAYIT FORMU / Eingabeformular Gästebuch - TÜRKMEN SİTESİ -

Ins Gästebuch eintragen
CAPTCHA image for SPAM prevention  

Görüntülenen sonuçlar: 111 ila 120. Toplam sonuç sayısı: 2526
 

Vedat TATAR

DÜZENİN; ” TERAZİ KABAKTAN… DİRHEMİ BOKTAN…” OLURSA….

“Terazi temiz olsa ne yazar, tartan el kirliyse” derdi ninem… “Okkası bozuksa terazinin; tartım kime yarar” diye de eklerdi, birde…

Ona göre “terazi temiz, el dürüst, okka doğru olacak ki” hilesiz olsun tartım!.

Dediği terazi; “pazarda salatalık, manavda armut, kasapta but tartanı” değildi elbet.. Hakkın ve hukukun da tartıya dahil edildiğini bilirdi… Mizandı onun gözünde terazi, emeği de, ahlakı da, onuru da tartan!.. Muhasibi de vicdandı, akıldı, izandı.

Okuması yazması yoktu ninemin… Buna rağmen, mağrur, bencil ve acımasızlığın batağında kaybolmuş bir vicdanın kişileri ve çevresini ne tür kirliliklerin içine sürükleyeceğini çok iyi bilirdi… Temizliği teraziden çok tartan elde arıyor olması da bundandı.

Ah be ninem!... Ne kanun nedir bildin, ne de kanunu yapanları tanıdın… Ne bir hüküm okundu yüzüne, ne de mahkemeden bir celp aldın… Senin bildiğin hukuku, “kişi ile yaradan ve kişi ile vicdan” arasındaki hesaplaşmadan ibarettir… zannettik hep!...

“Büyüklerimiz bilir” yargısı hep tutmuş dilimizi… tutsak almış beynimizi… Meğer o “büyük” bildiklerimiz(miş) terazinin okunu kıran, dirhemini boktan kılan!... hukukun önüne barikatlar kuran…. Sonra da kalkıp bu soysuzluğu, bu yolsuzluğu “ileri demokrasi” diye yutturan!... El bağlı, dil suskun, vicdan esir!... Karanlığı yaşam tarzına çevirmek istiyor rezil!.. 80’e yakın hukuk fakültesi açmışız da, bir “hukuk devleti” yaratamamışız!... Yuh olsun bize!..

………………[..] Mehmet Halil Arık - Emekli eğitimci - 28 Aralık 2013

*****

DÜZENİN; ” TERAZİ KABAKTAN… DİRHEMİ BOKTAN…” OLURSA….

Sevgili Okurlar;

Saygıdeğer meslektaşım Sayın Mehmet Halil Arık Bey’in; ülkemizde 80 hukuk fakültesi açılmış olmasına rağmen “hukuk devleti” nin yaratılamamış olmasında duyduğu rahatsızlığın dışavurumu diye nitelediğim ve “söylenmesi gerekenlerin en aşikâr söylendiği” oldukça manidar yazısından bir bölümünü alarak; o bir türlü yaratılamamış olan“hukuk devleti” yle ilgili sözü fazla uzatmak yerine, bu konuyu şair bakışıyla dizelerde imbiklemeye çalışacağım… Okumanız ve paylaşmanız dileğiyle esen kalınız…KABAKTAN TERAZİ; BOKTAN DİRHEM…

“Kabaktan teraziyle” adalet tartımında

“Dirhemi boktan” olan yargıcın eli kopsun

“Hukuksuzluk” ederek “Hukuk” dağıtımda

“Kendince” hukuk bulan yargıcın dili kopsun

*******

“Tiranl[..] sultana cüppesini kaptıran

Kişisel ikbal için “adaleti” saptıran

Yüze bakamaz olup; bin bir surat taktıran

Başı ve sonu yalan yargıcın kolu kopsun

*******

Terazi “kabaktansa”; aranmaz net ve dara

“Boktan” ise dirhemi; hukuk eylemez para

Bakarken “adaleti” bekleyen dosyalara

Nefsine taraf çalan yargıcın dalı kopsun

*******

Hukuku hukuksuzun ağzı ile yansıtan

Zalimi alkışlayıp; koyun koyuna yatan

Hakkı teslim ederken, haksızla düet yapan

“ Hınzırca” sesler salan yargıcın teli kopsun

Ali DAL

29.12.2013-ANTAKYA/HATA[..]

 

Vedat TATAR

İDDİA EDİYORUM
2014 Türkiye'de Yerel Yönetimlerde değişimin yılıdır. İstanbul'da Mustafa SARIGÜL, Ankara'da Mansur YAVAŞ en az % 8 farkla kazanacakları belediye başkanlıklarını iktidarın değşiminin rüzgarına dönüştürecekler.

Yorum:

insallah !!!Daha onceki secimde Deniz Baykal Sayin KILICDAROGLU nu Ankara dan aday gostermis olsaydi harcayamayacakti ama oyunu ayagina dolasti kendisi harcandi.Dilerim tahmininiz dogru tutar...Saygilar .m.arica

 

Erdogan Özaydin

Sayin Alihan ERDOGAN BEY!...
Hangi korunumda ,olusaniz olunuz , sizin gibi degerli bir düsünce sahibi bir zatin sarioglanimiz icin hayrili olacagina ben de bütün kalbimle inaniyorum, eger inanc bir anayasal ve evrensel bir hak ise bu hak o ülke dahilindeki herkes icin esit gecerlidir, diye düsünüyorum,bunun bir etnik arimcilik gibi tanimla anlatmak mümkün degil, ama siz secmeninize Bir tarihsel animsatmayi yapiniz, sarioglanimizin tam 17 istiklal gazisi vardir, sehit ise sanirim 92 dir, sarikamista mücaiddun alayinda soguktan donarak ölenler ile birlikte, ama bu aci ve sanli tarihimizden sonra cumhuriyeti kazandik.

yukarida verdigim rakamlar icerisinde, mateesüf sünni müslüman köylerimizin tamamindan bir tane ne istilal gazisi ne de sehidi vardir, ama siz simdi bu sözü secmeninize atatürkün günümüzdeki bir sivil arkeri olarak söyleyiniz!..
lütfen, dini hizmet babinda cumhuriyet yaniliz bu sunni müslüman kardeslerimize tüm imkanlarini sundu, imam hatibin den islam ensitüsülerine ilahiyat fakültesinden camilerine müftülerine, hersyni cumhuriyet fiansa etti, ama onlar AKP VE TARIKATLARDA birleserek cumhuriyeti tasfiye ettmek sureti ile ben büyük kötülügü yaptilar,
yani yedikleri yemek tabagini kirletiler, yine bu cumhuriyet sizin gibi yurtsever vatan evlatlari ile kazanilacanina ben yürekten inaiyorum, sizlere güveniyorum,
bu ugrasta yüce atatürkün yolunuzu aydinlatan büyük isik olduguna inancim tam dir, size partili arkasalariniza simdiden basarilar diliyorum, saygilarimla Erdogan Özaydin, Cem avrupa alevi fedrasyonu genel sekreteri!...

 

alamanyabeyleri

Merhaba, CHP partisinin genel görüş açısı bu içerikde ise, vay halimize ki vay halimize. AKP yide ararız belki kim bilir!

 

Alihan ERDOĞAN

Değerli Genel Sekreterim Erdoğan bey,
Belediye başkan adayı değilim.Sarıoğlan belediye meclis üyeliği için CHP'den aday adayıyım.
Projelerimiz Sarıoğlan merkez,beş mahalle ve yirmi köyü kapsamaktadır.Mahalle ve köylerimiz içinde geçerli olan bu projelere neleri ekleyebiliriz değerlendirmesi yapılmaktadır.Siz,değerli güzel insanlardan gelen önerileri her zaman önemsediğimizi belirtir o öneriler doğrultusunda da projeleri oluşturduğumuzu bilmenizi isterim.
Sayın sekreterim,bizler dinine,diline etnik yapısına önem vermeyen insana insan diye değer veren herkesin inancına saygılı bir toplumuz.Beldelerin kapanması ile mahalle ve köyler ilçe belediyelerine bağlı hizmetti de bağlı bulunduğu ilçe belediyesinden alacak olması Sarıoğlan ve çevresi insanlarını ilgilendirmektedir.Bir mozaik teşkil eden insanlarla barış ve huzur içerisinde bir ortam yaratılması Sarıoğlan ve çevresinde yaşayan insanların yararınadır.Bizler önce huzur ortamının hazırlayıcıları olmalıyız ki rahatlıkla bizlerin inancına bakış açılarını değiştirelim.
İbadethanele[..] meselesinde Cem evini koyamamak bana acı vermiştir.
Yedi pare Köylerimiz içerisinde Alevi Halkının ibadetine açılmış olan Cem evlerinin de temizlik,bakım,onarım gibi giderlerinin de belediye tarafından karşılanması yönünde çaba içerisinde olacağım.
Cem evlerinin diyanet eliyle yapılaması bir iktidar değişikliğiyle ve o iktidarında Diyanet işlerinde Alevilere eşit temsil hakkı verilmesi ile çözüme kavuşacağını belirtmek isterim.Bunun CHP iktidarında gerçekleşeceğini düşünüyorum.
Bu sorun yerel yönetimlerin boyunu aşar.saygılar sunarım.

 

alamanyabeyleri

KANLI MARAŞ

'' UNUTMAYACAGIZ UNUTURMAYACAGIZ ''

Tarihe düşen günlerden bir günü anıyoruz yine.Okadar çok benzeri günlerimiz varki, unutamadıgımız belegimizde yer edilen.Önemli olan belegimizde hafıza edebilmemeiz anmamız.Çünkü bu bize,güç verecek.

'' Belegi olmayanların zaten gelecegide olamaz!''

 

Alihan ERDOĞAN

"BİZİM İÇİN HAYAT HERKES İÇİN EŞİT HİZMET ANLAYIŞINDA BAŞLIYOR’’
Yıllara dayanan güçlü bir birikimi, planlı çalışma, yerel yönetimler ilçemizin sorunları ve daha bir dizi konuda somut çalışmaları ve projeleri olan partimizin Sarıoğlan için de projeleri var…
YAŞLILARA GÜNDÜZ BAKIM EVİ
Yaşlı bakımı günümüzde bilgi, beceri, gerektiren ağır yükümlükleri olan sosyal bir yaradır.
Sarıoğlan’da açılacak ‘’ Gündüz Yatılı Bakım Evi’’ kanayan bu yaralara derman olacaktır. Çalışan ve evinde yaşlısı olan her aileye verilecek olan bu hizmet, mesai saati başlamadan bakım görevlilerinin evlerden alacakları yaşlı vatandaşlarımız her gün(Veya istenilen günlerde) bu merkeze getirilecek,her türlü günlük bakımları ile sosyal ihtiyaçları karşılanacak,gıdaları,ila[..] vb. gibi yardımları burada kalifiye elamanlar tarafından gözetilecektir. Akşam mesai bitiminde de ailelerine yine görevliler tarafından teslim edilecektir.
‘’Gündüz Yaşlı Bakım Evi’’ ve Kreş hizmetleri için SARIOĞLAN halkı hiçbir ücret ödemeyecektir. Tüm giderler belediye bütçesinden ve sponsorlar la karşılanacaktır.
VETERNER ve ZİRAAT MÜHENDİSİ KADROSU
Sarıoğlan mahalle ve köylerinde Halkın büyük çoğunluğu Ziraat ve hayvancılık la uğraşmaktadır. Belediyemizde Veteriner ve Ziraat Mühendisi kadrosu oluşturarak hayvancılıkla uğraşan hayvan yetiştiricilerimize ziraat le uğraşan çiftçilerimize ücretsiz hizmet vereceğiz.
SOSYAL YAŞAM
‘’ Sarıoğlan Şenlikleri’’
Sarıoğlan ilçe merkezimizde şimdiye kadar festival, şenlik gibi organizasyonlar yapılmamıştır. Her yıl geleneksel hale getireceğimiz çeşitli 0dallarda ki şenlik ve festivalleri en iyi ürün , hayvan yetiştiricisi, spor vb. dallar adı altında yarışmalar düzenleyerek derece alanlar teşvik amaçlı ödüllendirileceklerdir.Mahal[..] sanatçılarımızla görsel şölene dönüştüreceğimiz etkinliler tanışma ve kaynaşmamızın ön çalışmaları olacaktır.Şenlik ve Festival giderleri sponsorlarca karşılanacaktır.
SARIOĞLA[..] PLANLAMA MERKEZİ KURACAĞIZ
Spor tesisleri,sağlıklı Pazar alanları,,otoparklar oluşturacağız. İhtiyaç sahipleri için aşevi, giyimevi,yıkama ve ütü evi çocuklarımız için parklarını ve oyun alanlarını oluşturacağız.
Sarıoğlan[..] sadece seçimden seçime değil sürekli yönetimine katılmasını sağlamak için ilçe konsey’i mahalle ve köy meclisleri aktif olarak çalışacak.
Esnaf ve iş adamlarımızın projelerine köstek değil destek olacağız.
SARIOĞLAN HEPİMİZİN
Sarıoğlan Türkiye’nin küçük bir örneği gibi görülebilir. Her kültürden,kısacası bir toplum mozaiği diyeceğimiz bir yapıya sahiptir.
Sarıoğlan’a bağlı mahalle ve köylerde yaşayan halkımızın birbirlerine olan ön yargılarının tamamen ortadan kaldırılması doğrultusunda sosyal hizmetlerinde verilmesi .Kısacası insana saygılı,barış huzur dolu bir SARIOĞLAN’ın temellerinin atılması ile olacaktır.

CHP Sarıoğlan Belediye Meclis A.Adayı Alihan ERDOĞAN

 

Vedat TATAR

KARAÖZÜ KÜLTÜR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN
Derneğimizi[..] Olağan Genel Kurul toplantısı 21/12/2013 tarihinde saat 11:30 da ONUR İŞHANI GMK Bulvarı 7. Kat Daire 176 KIZILAY / ANKARA adresinde aşağıdaki gündeme göre yapılacaktır. Önemle duyurulur. Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri.

 

Erdogan Özaydin

Sayin alihan Erdogan !.....
Önce baskan adayliginizi candan kutluyorum .... secilmeniz halinde baskanliginizin , sarioglan a ve Ülkemize hayirli olmasini diliyorum, Sayin Erdogan Zat-i alininizin engin hos görüsüne siginarak bir sorum olacak !...
eger secilmeniz halinde !... sizin de bildiginiz gibi KARAÖZÜ : BURUNÖREN ; KARPINAR ; GIBI KÖRKUYU ; köylerimizde bir zamanlarinin özal .evren döneminden kalma ve erbakan gibi ceberrutunun iktidari döneminde devam ettirilen bir özel uygulama sonucunda , buralara sunni camileri yapildi !... bu yerlerin de , alevi islam inancinin ibadetine uygun hale getirilecek mi ? bualarda hala merkezi olarakta sunni –müslüman anlayisi bu topluma dayatiliyor , onlarin da ibadet yerleri icin bir öngörünüz var mi? Bu kunuda ne gibi bir calismaniz olacak? sizde biliyorsunuz ki .is bu uygulama ,basta devletimizin anayasasina , ev evrensel insan haklarina ve kanunlara aykiri bir uygulamadir ,bunu da o insanlarimizin , inancina uygun bir hale getirmeyi düsünüyormusunuz ? saygilarimla Erdogan Özaydin CEM AVRUPA ALEVI FREDASYONU GENEL SEKRETERI

 

Muzaffer ARICA

igdeli Köyümüzden ve Burunören Köyümüzden aramizdan ebediyeten ayrilanlarimiza Burunören ve Türkmen sitesi editörleri olarak Allah´tan rahmet ,mekanlarinin cennet olmasini,nurlar icinde yatmalarini ,yakinlarina bassagligi dileyerek acilarini yürekten paylasiyoruz.

Secatipek DEMiR & Muzaffer ARICA